کمیت های اندازه گیری نور

کمیت های اندازه گیری نورکمیت های اندازه گیری نور اصطلاحاتی هستند که در بحث های الکتریکی زیاد مورد توجه قرار میگیرد. این کمیت ها عبارتند از: شار نوری، بهره نوری، شدت نور، شدت روشنایی، درخشندگی نور .
فروشگاه اینترنتی برق آسا حامی دوچرخه سواران

فروشگاه اینترنتی برق آسا حامی دوچرخه سوارانحمایت برق آسا از ۱۳۰۰ کیلومتر رکابزنی کانون دوچرخه سواران امام رضا از کاشان تا مشهد
چراغ و ویژگی های آن

چراغ و ویژگی های آنهنگامی که لامپ به تنهایی نتواند همه نیازها یا خواسته های نوری را برآورده کند، چراغ به عنوان واسطهای میان منبع نور و فضا عمل می کند.
انواع چراغ ها

انواع چراغ هاتقسیم بندی چراغ ها روش های متعددی دارد که توضیح همه آنها بسیار طولانی خواهد شد. اولین معیاری که می توان به آن اشاره کرد کاربرد چراغ ها برای فضای داخلی یا خارجی است.
شناسایی منبع های نور

شناسایی منبع های نوریکی از ضروری ترین مسائلی که باعث افزایش رضایت و رفاه افراددر یک مکان و حظ بردن کافی را از گذراندن وقت در آن محیط می شود، نور و نورپردازی یک محیط است که آن هم با تجهیزات و منابع مناسب در آن محیط پدید می آید. حال با توجه به این موضوع در این مقاله درباره نحوه شناسایی منابع نوری مناسب برای یک مکان و خصوصیات آن به صورت مفصل توضیح می دهیم.
دمای نور و دیدن در روشنایی و تاریکی

دمای نور و دیدن در روشنایی و تاریکیطیف نور لامپ ها با یکدیگر متفاوت است و رنگ و کیفیت نور آنها به طیف طول موج هایشان بستگی دارد. طیف نور تعیین کننده دو ویژگی اصلی کیفی نور یعنی دمای رنگ و شاخص نمود رنگ است. این دو ویژگی بر قابلیت انسان در تشخیص رنگ اجسام بسیار تاثیر گذار هستند.
انواع لامپ ها

انواع لامپ هایکی از مهم ترین مسائل مربوط به پروژه های ساختمانی تعیین منابع نورپردازی مناسب برای هر فضا یا مکان موجود در پروژه است که باید با توجه به شناخت کافی از خصوصیات انواع منابع نوری و اطلاع کامل از ابعاد و کاربری مکان مورد نظر، منبه نوری مناسب انتخاب شود تا علاوه بر اینکه مکان را روشن نگه دارد بلکه آرامش و احساس لذت را به مخاطب القا کند.
منابع نوری LED

منابع نوری LEDLEDهای رنگی از سال‌ها پیش در صنایع مختلف از جمله ساعت‌سازی، اسباب‌بازی، تلفن همراه و تبلیغات به عنوان صفحات نمایشگر و نشانگر کاربرد داشتند.
تجهیزات جانبی لامپ‌ها

تجهیزات جانبی لامپ‌هابسیاری از لامپ‌ها را نمی‌توان به صورت مستقیم از شبکه برق سراسری تغذیه کرد و برای راه‌اندازی آن‌ها وسایل کمکی مثل ترانسفورماتور، بالاست، درایور، راه‌انداز نیاز است.
سیستم‌های اپتیک در چراغ‌ها

سیستم‌های اپتیک در چراغ‌هااین عناصر معمولا از دو پدیده بازتاب و شکست نور برای هدایت، انتشار، انکسار، شکست و متمرکز کردن نور استفاده می‌کنند و عبارتند از:
انواع پروژکتورها

انواع پروژکتورهاپروژکتورها چراغ هایی هستند که جهت تابش آن‌ها در دو محور عمودی و افقی قابل تنظیم است. پروژکتورها از نظر نحوه نصب به سه دسته تقسیم می‌شوند.
نور و نورپردازی

نور و نورپردازینور در معماری دارای دو عملکرد اصلی است: از یک سو عمل «دیدن» را میسر می‌کند و از سوی دیگر «ارتباط بصری» به وجود می‌آورد. عملکرد اول بیشتر ویژگی‌های کمی، و عملکرد دوم ویژگی‌های کیفی نور را در برمی‌گیرد.
روش های نورپردازی

روش های نورپردازیاین شیوه که معمولاًٌ نور محیطی را تأمین می‌کند، نور را به صورت یکنواخت روی سطوح افقی پخش می‌کند. این نور کل محیط را روشن، و رفت و آمد در فضا را ممکن می‌سازد.
نور و معماری

نور و معمارینور باید هماهنگ با معمارری بنا طراحی شود و از آن پیروی کند. نورپردازی جزئیات معماری، توجه بیننده را از کل به عناصر تشکیل دهنده آن معطوف می‌کند.
رهنمودهایی برای نورپردازی

رهنمودهایی برای نورپردازیدر محیط‌های کاری، علاوه بر نور محیط باید نور وظیفه‌ای برای میزهای کار تأمین شود. با کاهش نور محیطی و استفاده از نور تأکیدی برای نور وظیفه‌ای می‌توان در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد.
کیفیت نورپردازی و عوامل مؤثر بر آن

کیفیت نورپردازی و عوامل مؤثر بر آنروشنایی یک محیط بر درک انسان از فضا و همچنین شرایط فیزیکی و روانی او تأثیرگذار است. یک روشنایی خوب باید بتواند روشنایی لازم برای انجام کارهای چشمی را فراهم کند.
خیرگی

خیرگییکی از مهم‌ترین مواردی که در طراحی باشد به آن توجه شود مسئله خیرگی است. خیرگی بسیار آزاردهنده است و باعث محدود شدن حوزه دید می‌شود و باید تا حد امکان باید از آن اجتناب شود.
کنتراست

کنتراستکنتراست‌ها بر کیفیت فضا و درک اجسام موجود در آن‌ها تأثیر می‌گذذارند. یکی از روش‌های بوجود آوردن کنتراست تولید سایه توسط نورپردازی مستقیم است.
شناخت رنگ و تأثیرات آن

شناخت رنگ و تأثیرات آنشناخت رنگ و تأثیرات آن نیز مانند نور توجه دانشمندان زیادی را به خود معطوف کرده است. هر رنگ را می‌توان با تعیین طول موج و یا بسامد آن به دقت تعریف کرد.
نور و معماری

نور و معماریدر طراحی نور پردازی توجه به نمود رنگ و دمای رنگ نورهای سفید از اهمیت زیادی برخوردار است. همانطور که قبلأ نمود رنگ منابع نوری قابلیت آنها در بازنمایی رنگ ها را نشان می دهد.
نورپردازی فضاهای داخلی

نورپردازی فضاهای داخلینورپردازی هتل ها و فضاهای تفریحی/ نورپردازی فضاهای مسکونی/ نورپردازی مراکز خرید و فروشگاه ها/ نورپردازی موزه و گالری/ نور پردازی فضاهای اداری و آموزشی/ نورپردازی کارخانه ها
نورپردازی فضاهای مسکونی

نورپردازی فضاهای مسکونیروشنایی هر فضای مسکونی، روش زندگی، عادات و سلیقه ساکنان آن طراحی می‌شود. از این رو یه سختی می‌توان قوانین و مقررات خاصی وضع کرد که عمومیت داشته باشند.
نورپردازی فروشگاهها

نورپردازی فروشگاههاامروزه ویترین مغازه‌ها دیگر نه فقط محلی بریا نمایش دادن اشیا، بلکه نشانگر برند با مغازه و کل کالاهای داخل آن است و باید توجه عموم مردم یا گروهی از مصرف کنندگان را به خود جلب کند.
راهنمای خرید

راهنمای خریدراهنمای خرید محصولات فروشگاه اینترنتی برق آسا
مقالات محصولات

مقالات محصولاتگواهی نامه ها

گواهی نامه هاگواهی نامه ها ( certificate ) مربوط به هر شرکت در این بخش قرار داده شده است.